צילום אדריכלי וחללים מסחריים

אדריכלות ועיצוב פנים, הם שניהם מקצועות, בהם יש חשיבות בלתי מתפשרת על הפן החזותי. בשני התחומים יש צורך בהמחשה חזותית מקצועית ללקוח, כדי שיבין ויתרשם מה יכולותיו של בעל המקצוע. בד"כ בבואם להרשים לקוחות, גם האדריכל וגם מעצב הפנים מתחילים מהצגת האתר שלהם ו/או תיק עבודות פיזי מעוצב. וכאן משתלבים כישוריו של צלם אדריכלות ועיצוב פנים מקצועי. צילום אדריכלות מקצועי מסייע מאד לאדריכלים ולמעצבי פנים להציג את העבודות שלהם ולקדם את תהליך המכירה ללקוח הבא.

מדוע חשוב שהצילומים בתיק העבודות/באתר יהיו מקצועיים?

ראשית, כי זהו כרטיס הביקור, ת.ז. של המעצב, שמעידים מה הם עשו בעבר ומה הם מסוגלים לעשות. תיק שמציג צילומים איכותיים משקף את עולמו הויזואלי של האדריכל או מעצב הפנים, ומעיד על יכולותיו הטכניות והרעיוניות וזיקתו לעולם העיצוב. בצילום עבודות מהסוג הזה יש אתגר ומכשול. מעצבי פנים ואדריכלים שמצלמים תמונות בעצמם, עלולים להגיע לתוצאות שאינן מדויקות עבורם, ולא יעבירו את איכויות הפרויקט, דבר שיפגום בסיכוי שלהם לשכנע לקוח פוטנציאלי ששוקל לשכור את השירות שלהם.. כמו בצילומי נוף או צילום רחוב, צילום בתים מחייב פריים רחב ומעניין, עם התייחסות לפרטים רבים, שיעביר את כלל האלמנטים בסצינה שהעין רואה.

שנית, במדיה הדיגיטלית שמאד נפוצה כיום יש חשיבות רבה לערכה השיווקי של התמונה וזה מושפע ישירות מיכולותיו המקצועיות של הצלם להציג את האסתטיקה של הפרויקט. זווית הצילום, הסטיילינג והתאורה חייבים להיות באיכות בלתי מתפשרת ואת רק צלם מקצועי שמתמחה בתחום צילום אדריכלות יכול להשיג. יש צורך באביזרי צילום מתקדמים כמו עדשות רחבות, אמצעי תאורה ועוד שרק מקצוען יידע להתאים, כדי להשיג תוצאות שישווקו את המבנה או החלל המצולם בצורה הטובה ביותר. כמו בצילום רחוב או צילומי נוף, צילום בתים מבחוץ נעשה במקומות פתוחים, מבלי שנוכל לשלוט בתאורה. צלם אדריכלות עם ניסיון, תמיד ייקח בחשבון פרמטרים כמו: זווית הצילום של המבנה, תנאי השטח ומרחק הצילום, כדי שאיכות התמונות שיצלם תהיינה ברורות ויפות, וישמשו כבמה שיווקית ותדמיתית עבור אדריכלים, מעצבי פנים ועוד.

צילום אדריכלות או עיצוב פנים טוב עם ציוד מקצועי נותן לתמונות מימד עמוק ועוצמתי, שהצופה יזכור למשך יותר זמן מסתם צילום בסמארטפון.

לסיכום, אדריכלים ומעצבי פנים, תמיד תזכרו, בתיק עבודות חובה להשקיע! מה שיש בתיק שלכם זה בעצם אתם. היצירתיות, המעוף, המקצועיות של התמונות מעידה על האיכויות שלכם.

גלריות נוספות

צור קשר
close slider

Call Now Button